Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usterka modułu sterującego drzwi kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • usterka modułu sterującego drzwi kierowcy

    rafiki, żeby szybko dojechać do Tesco trzeba najpierw do końca przed zwężką ciąć lewym pasem a potem wbić się na prawy i praktycznie bez zatrzymywania wjeżdża się do Tesco...

  • #2
    usterka modułu sterującego drzwi kierowcy

    witam klubowiczów OCP
    ostatnio przestał mi działać centralny zamek z pilota i sterowanie elektryczne lusterkiem lewym w mojej Octi I, więc rozebrałem boczek i sprawdziłem instalację.
    Instalacja jest w porządku, a prawdopodobną przyczynę usterki upatruję w module sterującym znajdującym się przy silniczku, ponieważ wyraźnie ugnite są niektóre piny.
    Myślałem nad lutowaniem, ponieważ był poruszany już ten temat tutaj i niektórzy sobie tak poradzili z tym, jednak że dostęp jest dość trudny pomyślałem o kupnie innego modułu z silniczkiem a tu niestety jest problem.
    Otóż ASO postawiło zaporową cenę za nowy zestaw - 1070zł
    Postanowiłem szukać używki na aledrogo i podobnych portalach jednak tu pojawia się mój problem.
    Mój silnik z modułem ma oznaczenie 1U4959801D, którego nie ma nigdzie, jednak znalazłem o podobnym oznaczeniu 1J4959801D i tutaj pytanie do Was drodzy koledzy, czy któryś z Was jest mi w stanie powiedzieć czy owy silnik będzie pasował do OI z 2004roku czyli po FL?
    był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
    jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



    komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

    Komentarz


    • #3
      U mnie próbowałem podmienić z innym numerem, ale nie zagadał. Raczej musi być taki sam, a i to nie wiem czy nie będzie trzeba go adoptować? (Może ktoś na forum wie lepiej). Ja sobie poradziłem lutowaniem, tak jak opisywali koledzy. Zrobiłem tak już dwa auta. Moje chodzi 2 lata, a szwagra od roku i nie ma problemów.
      A jaka satysfakcja jak zrobisz sobie sam. A jakpowiesz żonie lub dziewczynie, że zaoszczędziłeś 1070 zł, to już bedzie czad.

      Komentarz


      • #4
        witam ponownie
        mając trochę czasu sprawdziłem 2 moduły sterujące jeden z Golfa IV [101 435 203] a jeden z Octavii z 2002roku chyba [101 435 203] i na obu część wyposażenia nie działała. Chyba będę zmuszony kupić nowy moduł [znalazłem sklep z częściami do Skody, który mi go sprowadzi w cenie 865zł ].
        Chyba że jest ktoś z okolic Rybnika, kto się podejmie próby lutowania modułu?
        Gdyby komuś były potrzebne moduły powyższe, niech napisze na PW, dogadamy się bo są mi zbyteczne
        był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
        jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



        komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

        Komentarz


        • #5
          michalrh, znalezienie modułu o takim samym numerze graniczy z cudem :roll: ja u siebie wymieniłem z lewej strony z tyłu od golfa 4 i działa normalnie chociaż to była prawa strona ale dało się ją podłączyć
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#952309

          Komentarz


          • #6
            a jednak! Znalazłem o identycznym numerze! Wymieniłem i działa!
            jak by ktoś chciał stary moduł do naprawy [czyt. lutowania]
            niech napisze na pw
            Oddam za opłatę przesyłki.
            był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
            jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



            komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

            Komentarz


            • #7
              Ja mam podobny problem i poszukuję odpowiedniego sterownika. Pewien handlarzyk powiedział mi, że znaczenie ma najniższy numer na tej nalepce tj. 14 :P Jakoś w to nie wierze. Słusznie?
              Wpinałem dwa sterowniki 101448-203 bez skutku i dalej szukam mojego 104415-302.

              Komentarz


              • #8
                Podpinam się pilnie poszukuję :101446-200

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X